Güneş Ürünleri

Güneş Kremi Nedir?

Güneş kremi, cildi UV  ışınlarının (ultraviyole radyasyon) zararlı etkilerine karşı korumak için kullanılan kozmetik bir  üründür. UV ışınları cilt kanserine, cilt lekelerine, kırışıklıklara, cilt yanıklarına ve diğer cilt hasarlarına neden olabilir. Güneş kremi, cildi UV ışınlarından koruyan birçok farklı güneş koruma ürünü içerir. Bu maddeler cilt UV ışınlarına maruz kaldığında cildi korur ve yanık, leke ve kırışıklık gibi cilt problemlerinin önlenmesine yardımcı olur. Güneşten korunma ürünleri güneşte geçirilen süreye ve cilt tipine göre seçilmelidir.
 

Güneş Kremi Ne İşe Yarar?

Güneş kremi, cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden  korumak için kullanılan kozmetik bir  üründür. UV ışınları cilt kanserine, erken yaşlanmaya, lekelere ve diğer cilt sorunlarına neden olabilir. Güneş kremi cildi UV ışınlarından korur, bu riskleri azaltır ve cildi sağlıklı tutar. Günlük olarak kullanıldığında, güneş kremi cildi nemlendirir, korur ve gençleştirir.
 

Güneş Kremleri Nasıl Kullanılır?

Güneş kremleri, güneş ışınlarından vücudunuzu korumanız ve güneş yanıklarını önlemenizi amaçlar. Güneş kremleri, güneşe çıkmadan 20-25 dakika önce uygulanmalıdır. Güneş kremi, yüz ve boyun bölgesine 1 ay kadar miktarında sürülmelidir. Ayrıca güneş kremlerini 2 saatte bir yenilemeyi unutmayın. Güneş kremleri değişik SPF'lerde üretilmektedir. SPF 15, güneşten 15 kat daha fazla koruma sağlar, SPF 30 ise 30 kat daha fazla koruma sağlar. SPF 30 ve üzeri kremleri güneşli havalarda kullanın. Güneş kremlerinin, cilde iyice emmesi ve tam koruma sağlaması için, güneşe çıkmadan hemen önce uygulanmalıdır.
 

Güneş Kremlerinin Raf Ömrü Ne Kadardır?

Güneş kremlerinin raf ömrü genellikle üretim tarihinden itibaren 2-3 yıldır. Ancak bu süre ürünün içeriğine, ambalajına ve saklanmasına göre değişiklik gösterebilir. Üretici firmanın  son kullanma tarihine uyulması, kremin etkinliğinin korunması ve ciltte istenmeyen yan etkilere yol açmaması açısından önemlidir. Ayrıca güneş kremi açıldıktan sonra  kullanım süresi de belirtilir. Genel olarak açık güneş kremi 6-12 ay içerisinde kullanılmalıdır.
 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı