Kozmetik Blog

 • Mayıs 13, 2024

  Gül suyu faydaları başta cilt, saç güzelliği olmak üzere gıda ve sağlık alanında da binlerce yıldır bilinir. Gül suyu gül yapraklarının buharla damıtılmasıyla elde edilir ve hoş kokusu, yumuşak yapısı sayesinde birçok farklı alanda kullanılabilir. Özellikle cilt temizliği ve cilt gerginliğini azaltmak için kullanılan gül suyu egzama, rozasea gibi cilt rahatsızlıklarında da tedaviye yardımcı olabilir. Gül suyu cilde doğrudan, tonik olarak veya sprey şekilde de uygulanabilir.

  Kozmetik Eczanesi, Gül Suyu
 • Mayıs 08, 2024

  Erkeklerde Saç Dökülme Sebepleri Nelerdir?

  Erkeklerde saç dökülmesi yaygın olarak şakak ve tepe bölgesinde gerçekleşmektedir. Argenetic Alopecia olarak adlandırılan bu dökülme tipinin nedenleri; genetik faktörler ve Dihidrotestesteron hormonudur. Dihidrotestesteron hormonu; kıl köklerini inceltmekte ve kısaltmaktadır.

  Kozmetik Eczanesi, Erkeklerde Saç Dökülmesi
 • Mayıs 03, 2024

  Nemlendirici kremler, cilde nem kazandırmak, ciltteki nemi korumak ve cilt bariyerini güçlendirmek amacıyla kullanılmaktadır. Günümüzde çoğu kişinin cilt bakım rutininin ayrılmaz bir parçasıdır. Nemlendirici kremler pek çok cilt sorununun önlenmesinde ve tedavisinde de kullanılmaktadır. Cildin yapısına uygun bir nemlendirici krem düzenli olarak kullanıldığında; cilt bakımından en iyi oranda verim alınmasını sağlamaktadır.

  Kozmetik Eczanesi, Nemlendirici Krem, Cilt Bakımı
 • Nisan 30, 2024

  Aynısefa yağı, aynısefa çiçeklerinden (calendula officinalis) elde edilen doğal bir yağdır. Genellikle tamamlayıcı veya alternatif bir tedavi olarak kullanılır. Aynısefa yağı, yaraları iyileştirmede, egzamayı yatıştırmada ve bebek bezi döküntülerini gidermede faydalı olabilecek mantar önleyici, iltihap önleyici ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Antiseptik olarak da kullanılır.

  Kozmetik Eczanesi, Aynısefa Yağı, Cilt Bakımı
 • Nisan 27, 2024

  Güzel kokan bir ürünü kim sevmez ki? 

  Cilt bakımı sadece cildinizde nasıl hissettirdiği ile ilgili değildir. Cilt bakım ürünlerini seçerken koku gibi diğer duyularınızı harekete geçirmek devreye giriyor. Koku, bir ürünü ne sıklıkta kullandığımızı ve ondan ne kadar keyif aldığımızı etkileyebilir. Kolonyaların insan üzerindeki etkileri canlandırıcı, sakinleştirici ve daha fazlası olabilir. Kokuların geçmişimizin anılarını uyandırma yeteneği bile var.

  Kozmetik Eczanesi, Kolonya, Cilt Bakımı
 • Nisan 26, 2024

  Saçlarımızın da tıpkı vücudumuz gibi beslenmeye ihtiyacı vardır. Yağlar beslenme sağlar fakat saçın yapışkan görünmesine neden olur. Sadece saçı şekillendirme ile kalmayan saç kremi aynı zamanda saçların sağlıklı olması için de yardımcı olmaktadır.

  Kozmetik Eczanesi, Saç Bakım Kremi, Saç Bakımı
 • Nisan 25, 2024

  Keratin, epidermisin (cildin en yüzeysel tabakası) epitel hücrelerinde, tırnaklarda ve özellikle saçta bulunan ve önemli miktarlarda (toplamın yaklaşık %13'ü) bulunan bir proteindir. Stratum corneum'un, yani epidermisin dış tabakasının ana bileşenidir. 

  Birçok yiyecek vücudunuzun keratin üretmesine yardımcı olur. Aşağıdakileri yiyerek vücudunuzun keratin üretimini artırmasına yardımcı olabilirsiniz. Brokoli, havuç, yumurta, sarımsak, somon, tatlı patates

  Kozmetik Eczanesi, Keratin Bakımı, Saç Maskesi
 • Nisan 24, 2024

  Gül suyu, güzel kokusu, doğal ve faydalı içeriğinden dolayı birçok alanda kullanımı tercih edilen bir üründür. Yiyecek ,kozmetik, ilaç, tıp ve eczacılık gibi birçok sektörde kullanımı mevcuttur. İçeriğindeki doğal minerallerden dolayı yiyeceklerde vitamin ve aroma vermek için kullanılır. Ülkemizde güllaç, lokum, muhallebi, dondurma, baklava gibi birçok tatlının içinde yerini alır. Hoş kokusuyla parfüm, krem ve kozmetik ürünlerin içerisinde bulunur.

  Kozmetik Eczanesi, Gül Suyu, Cilt Bakımı
 • Mart 19, 2024

  Dişleri fırçalamanın dişleri temizlemek ve bakterileri uzaklaştırmak için yeterli olmadığı bir gerçektir. Bu nedenle diş ipi ve gargara gibi tamamlayıcı ürünler kullanılmalıdır. Özellikle gargara kullanımı ağız hijyenini iyileştirdiği, taş oluşumuna ve bakterilere karşı koruyucu etki gösterdiği kanıtlanmıştır.

  Kozmetik Eczanesi, Ağız Bakımı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı